Od 1970-ih, videoigre su porasle u opsegu, težini i složenosti. Neki ljudi vjeruju da je igranje ovih igara gubljenje vremena, no to nije tako. Stručnjaci kažu da igranje videoigara ima brojne prednosti. Sljedeće su neke od njih.
1. Povećana produktivnost
Prema studiji stručnjaka za manje rezove, igrači koji provode više od 3 sata tjedno igrajući videoigre imaju 32 posto manje šanse da će napraviti skupe greške tijekom svojih medicinskih tretmana.
2. Disleksija
Prema nekim istraživanjima, disleksija je povezana s problemima obraćanja pažnje. Istraživači su otkrili da se nakon nekoliko sati igranja videoigara kod pacijenata s disleksijom poboljšalo razumijevanje čitanja. Kao rezultat toga, istraživači vjeruju da igre uključuju krajolike koji se stalno mijenjaju i zahtijevaju potpunu koncentraciju.
3. Promatranje
Nije dobra ideja sjediti preblizu televizije. To je tipičan savjet koji roditelji daju svojoj djeci. Znanstvenici, s druge strane, imaju drugačije mišljenje. Kažu da vam igranje igrica može pomoći da bolje vidite. Prema jednoj studiji, igrači videoigara lakše razlikuju različite nijanse sive.
4. Napredovanje u karijeri
Istraživači su otkrili da su igrači videoigara motivirani igranjem računalnih igrica jer specifični žanrovi igara poboljšavaju vještine vođenja. Kao rezultat toga, djeca će moći odabrati odgovarajuću profesiju. Nadalje, improvizacija u video igrama može vam pomoći da se učinkovitije nosite s uredskom krizom.
5. POVIJESNI PODACI
Povijesni događaji koriste se u nekim igrama kako bi potaknuli radnju. Lokacije i likovi mogu potaknuti djecu da nauče više o kulturi. Mnogi roditelji vjeruju da igre pomažu njihovoj djeci da postanu zainteresirani za učenje.
6. Suradnja
Mnoge igre vas potiču da se bavite svojom okolinom na fizičkoj razini, a druge zahtijevaju da koristite jednostavan ručni kontroler. Ove upravljačke palice ili kontroleri pomažu djeci u povećanju njihove tjelesne aktivnosti. Nadalje, sportovi poput tenisa, košarke i klizanja su prikladni za tu svrhu.
7. Postupak starenja
Igre za mozak, prema riječima stručnjaka, pomažu djeci da razviju svoje pamćenje i vještine rješavanja problema. Oni također mogu biti korisni za starije osobe. Prema jednoj studiji, igranje moždanih igrica tijekom 10 sati poboljšalo je kognitivne sposobnosti kod osoba starijih od 50 godina.
8. Ublažavanje boli
Obraćanje pažnje na nešto drugo fantastična je metoda za oslobađanje od nelagode, a jedan od najboljih načina je igranje igrica. Osim toga, igranje može pomoći u izazivanju analgetskog odgovora u vašem tijelu. Bolje je ako ste potpuno uronjeni u to.